Бонсай

Бонсай - це не тільки зворушливі маленькі деревцята, які можна вирощувати прямо у себе на робочому столі, але і цілий вид мистецтва, який здобув популярність в наших широтах завдяки особливій техніці бонсай, яка є традиційною в Японії і Китаї.

Якщо перекладати дослівно з китайської, то слово «Бонсай» означає уміння виростити рослину на підносі. Це слід сприймати бувально, оскільки це надзвичайно складне завдання - виростити миле і зворушливе деревце в досить низькому контейнері.

Самій ідеї вирощувати бонсай вже більше чотирьох тисяч років. Так говорить історія. Та й на практиці в квітковому магазині ви можете знайти елегантну квітку, що прожила вже чимало років, як для кімнатної рослини.

При правильному догляді рослина бонсай може значною мірою жити довше того, хто її придбав або кому її подарували.

Через надзвичайно малі розміри контейнера для рослини догляд за карликовим деревцем може здатися складністю, але не варто впадати у відчай. Поставтеся до свого зеленого вихованця з розумінням, і він віддячить вам...

Вся справа в тому, щоб дати кореневій системі бонсай правильно розвиватися. У глибоких горщиках такого статися не може. Не можна надовго залишати бонсай без поливання або через край заливати його водою - в тому чи іншому випадку ви ризикуєте залишити деревце без коріння.

Бонсай є дуже крихкою рослиною, незважаючи на його стійкий і впертий характер - навіть при повністю знищеній кореневій системі бонсай ще деякий час буде стояти ошатно зеленим, але рано чи пізно все одно загине.

Щоб підтримувати нормальний для рослини рівень вологості, бонсай рекомендують кілька разів на день кропити водою. Таким чином, ви ще й будете очищати його листя (або хвою) від пилу. Для коренів бонсаю непогано буде встелити верхній шар грунту мохом, якому також потрібно певний рівень вологості повітря і своєчасний полив.

Але нехай з першого погляду догляд за бонсаєм вас не лякає. Це свого роду навіть не догляд - це напрямок в мистецтві, і ваше деревце при належній турботі перетвориться на справжній шедевр!