Антуріум

Антуріум - кімнатна квітка, що відноситься до сімейства ароїдних.

Ця незвичайна, але надзвичайно цікава рослина прийшла до нас з Південної Америки. Деякі з видів антуріума мають ніби розписане тонкими кольоровими смугами листя. Варто особливу увагу приділити і квітам антуріума - вони є одними з найоригінальніших суцвіть, що володіють неповторним забарвленням. 

Якщо взяти, приміром антуріум Шерцера, то описати його буде нескладно - це рослина з великими м'ясистими листям глибокого зеленого кольору на довгих пружних стеблах. Що стосується суцвіть цього сорту анутріума, то вони складаються з закручених легкою спіраллю качанів, які оточені шикарним опахалом насиченого яскраво-червоного кольору.

Це, мабуть, найпоширеніший сорт антуріума, але для вирощування в домашніх умовах можна вибрати і інші сорти, які не поступаюся по красі і своєрідності.

Якщо ви хочете вирощувати антуріум у себе вдома, то знайте - можна придбати як готову квітку, так і субстрат із нещодавно зібраного насіння.

Якщо антуріум цвіте, то його також можна розмножити - за допомогою ділення куща, а деякі з листяних його видів можуть розмножуватися навіть верхніми частинами стебелів. При уважному розгляді на ними можна буде побачити повітряні корені.

В якості житла для антуріума слід підібрати широкий, але не дуже високий горщик, де товстим шаром черепків потрібно викласти для нього хороший дренаж. При посадці (або пересадці) враховуйте, що антуріум - це дуже ніжна і тендітна квітка, при будь-якому необережному русі його коріння і стебла ризикують зламатися. Засипаючи пересаджену квітку антуріуму землею, подбайте про те, щоб до коріння був достатній доступ повітрю.

Жити антуріуму краще в теплих місцях, але без доступу прямих променів сонця. Тобто для нього потрібно зробити якусь тінь, або просто розмістити горщик з антуріумом на західному або східному вікні. Ця рослина дуже любить воду - частіше змивайте з його листя пил і не забувайте зволожувати грунт під ним. Якщо коріння починає виступати над землею в горщику - укрийте його мохом і не давайте йому висихати, за що антуріум буде вам дуже вдячний - він буде пишно цвісти протягом усього літа.