Азалія

Азалія (Azalea) відноситься до кімнатних горшкових квітів роду вересових. Найчастіше азалію відносять до рододендрона.
Це надзвичайно поширена на Кавказі і в Малій Азії квітка, яку також вирощують в оранжереях. Азалію можуть подарувати вам як чудову прикрасу для дому - це швидше за все буде гостя з Індії, тобто індійська азалія - ​​Azalea indica, або Rhododendron indicum.

Східні жителі, від яких власне до нас і прийшла така чудова квітка, як азалія, вважають її символом жіночої пристрасті. Але ж і справді - вона така ж ніжна, як і представниці прекрасної статі, але за зовнішньою зворушливістю азалії ховається її незвичайний і вимогливий характер.

Популярність серед любителів кімнатних квітів азалія завоювала завдяки тому, що період її цвітіння припадає на осінь-весну, тобто в той час, коли зазвичай інші квіти в домашньому саду сплять (починаючи з листопада і закінчуючи травнем), азалія буде дарувати вам свій ніжний цвіт.

Що стосується догляду за азаліями, то варто повторитися, що це «дамочка з характером». Вона надзвичайно вимоглива, але при правильному догляді азалія буде довго радувати вас своїм розкішним квітучим виглядом.

Якщо ви зібралися придбати азалію для себе або в подарунок, купувати її краще всього взимку - тобто тоді, коли вона найрясніше квітне. Уважно придивляйтеся до того, щоб у квітки було кілька суцвіть, які розпустилися і поки що закриті. Листя рослини повинне бути темно-зеленим, без плям. Приділіть увагу упаковці - інакше ваша азалія ризикує замерзнути.

Морозів азалія не переносить, так само як і дуже спекотну атмосферу. Тому спеціально для неї потрібно вибрати таке місце, де буде багато світла, але при всьому цьому буде досить прохолодно (але зауважте - не холодно).

Створювати особливі умови для примхливої ​​азалії часом буває дуже важко, але купуючи таку квітку, ви повинні заздалегідь підготуватися до того, що заради її вибагливої краси можна пожертвувати частиною свого часу.

Невелика порада - якщо часто обприскувати азалію холодною кип'яченою водою, це допоможе їй окліматизуватися у вашому зимовому саду. Але варто зауважити, що вода в жодному разі не повинна потрапляти на суцвіття.

При правильному догляді азалія не залишиться в боргу і не забуде віддячити вам щедрим цвітінням, яким ви зможете похвалитися вашим друзям!