Гарденія

Гарденія - це гарний вічнозелений кущ, який у період цвітіння усипаний великими запашними квітами.

На сьогоднішній день відомо більше двох з половиною сотень видів цієї рослини, яка успішно перекочувала в наш кімнатний квітник з тропічних країн Африки та Азії.

Коли гарденія зацвітає, на її кущику з соковитим насичено-зеленим листям з'являються досить великі розетки світло-кремового або білого кольору, які наповнюють своїм ароматом увесь навколишній простір. Нескладно здогадатися, що вся справа в розкішному запаху, який виділяють квіти гарденії.

Така рослина, як гарденія, надзвичайно любить тепло, тому знайте, що в тому місці в кімнаті, де температура може опуститися нижче 15С їй не місце. Слідкуйте також за тим, щоб у місці перебування квітки було не тепліше 24С, оскільки тоді гарденія «розслабляється», її пагони ростуть слабкими і вона не хоче утворювати квіткові бруньки.

Для гарденії краще вибрати західні, східні чи навіть південні вікна будинку. Якщо рослині доведеться жити на північному вікні, то вам слід подбати про додаткове освітленні для неї. Для гарденії відмінно підійде лампа денного світла, а якщо ви підберете ще й лампу з насиченим червоним спектром, то рослина віддячить вам подвійно - гарденія не тільки краще буде розвиватися, а й зацвіте пишним цвітом.

При поливі потрібно дотримуватися золотої середини - гарденія не любить ні сохнути від спраги, ні плавати у воді. Найбільше їй подобаються такі водні процедури, як обприскування. До речі, від вмивання під душем квіточка теж не відмовиться, а скаже вам спасибі, адже ви відмиєте пил з її листя, а це, як відомо, зможе захистити вашу улюбленицю від всяких шкідників і захворювань.

Важливо знати, що після періоду цвітіння гарденію необхідно підрізати.

Що стосується процедури розмноження цієї рослини, то не варто заздалегідь лякатися - вам не складе ніяких труднощів укоренити пагінець гарденії і подарувати його вашому другу. Для цього потрібно всього лише вибрати потрібний пагін і помістити його в спеціальний живильний субстрат. Нічого страшного не станеться, якщо ви просто поставите його в банку з водою - він теж пустить коріння. Для кращої вологості накрийте пагін банкою або пакетом, але не забувайте провітрювати його і проводити водні процедури.