Гібіскус

Рослина гібіскус, також відома під назвою китайська троянда, відноситься до сімейства мальвових і є вихідцем з країн західної Індії, тропічної Африки, Китаю, що видно з його другої назви.

Завдяки прекрасній оксамитовій структурі квіток, гібіскус став частим гостем на весіллях як приголомшлива прикраса, а також чудово прижився у нас в квартирах - і все завдяки тому, що особливої ​​примхливості гібіскус не має, а догляд йому необхідний не такий вже і складний. Зате варто лише уявити собі рослину гібіскуса з пишними суцвіттями, як всі тривоги з приводу догляду за ним відправляються на другий план.

Оскільки рослина гібіскус прийшла до нас із тропіків, для нього необхідно створювати умови проживання, максимально схожі на його рідні. Знайдіть для гібіскуса досить світле місце. Якщо рослину розмістити на не особливо світлій ділянці, вона не загине. Але тут вже треба пожертвувати естетичною стороною - гібіскус або зовсім відмовиться цвісти, або цвітіння буде слабке і непоказне. Тому знайдіть для нього більш сонячне місце - ви не пошкодуєте. Слід однак пам'ятати, що гібіскус любить світло, але не варто давати йому засмагати під прямими сонячними променями, тим більше в полудень. Помірна тінь в цей час - ось що припаде до душі гібіскусу.

Що стосується поливання цієї рослини, гібіскус вимагає, щоб грунт у нього ніколи не пересихав, тобто навесні-влітку його треба рясно поливати, а взимку не слід сильно захоплюватися водичкою, даючи напитися гібіскусу рівно стільки, скільки йому потрібно.

Важливо витримувати більш-менш рівний температурний режим у місці, де у вас росте гібіскус. Температура не повинна різко скакати і в зимові періоди бути нижче 12С. Взимку варто менше поливати ваш гібіскус. А от від обприскування листя відмовлятися не варто, особливо в тому випадку, якщо повітря в кімнаті з гібіскусом не досить вологе.