Гусманія

Гусманія відноситься до рослин сімейства бромелієвих, яке переселилося в наші широти з південноамериканських тропічних лісів.

Рослина гусманія отримала широке поширення у нас на батьківщині за свою незвичайність і стійкість. Шикарні суцвіття гусманії не можуть залишити байдужим нікого. Ця квітка швидко розростається як в довжину, так і трохи вшир, тому для неї найкраще виділити окрему підставку і розташувати поруч з віконцем.

Розкішні суцвіття гусманії особливо полюбилися нашим квітникарям. Найпоширеніший сорт цієї рослини - це Guzmania lingulata, язичкоподібна гусманія. Гусманія має широке (5 см) листя у формі язичків довжиною від 25 до 40 сантиметрів. Власне цвітонос розташовується всередині листя, яке росте розеткою, і може бути висотою до 30 сантиметрів.

У центрі листя червоного кольору, і з них визирають квіточки блідо-жовтого кольору. Якщо ви хочете отримати таку квітку більш компактного розміру, виберіть язичкову гусманію сорту мінор, суцвіття якої не виросте більше 15 сантиметрів у висоту.

Що стосується температурного режиму, гусманія відмінно уживається поруч з нами як взимку, так і влітку. Але слід зазначити, що взимку температура в кімнаті не повинна падати нижче 15 ° С. Для місця «прописки» вашої гусманії виберіть щось злегка тінисте, щоб на рослину не потрапляли прямі промені сонця. У зимовий період для гусманії навпаки - чим світліше, тим краще.

Цікаво, що при поливанні воду для гусманії потрібно лити в самий центр її розетки. Слідкуйте за тим, щоб вона заповнювалася водою на дві третини. Відстояна вода кімнатної температури - найкраща для гусманії. Дуже важливо, щоб влітку і навесні в розетці постійно була вода, але раз на місяць її потрібно обов'язково замінювати свіжою. У зимовий період більш обережно ставтеся до поливання гусманії - поливайте її в тиждень раз, краще зволожувати власне грунт.
Треба регулярно обприскувати вашу квітку, якщо вона знаходиться в дуже теплій кімнаті.

Раз на два роки гусманії необхідна пересадка. Вибирайте для цієї процедури горщики поширше, але не надто глибокі.