Калатея

Калатея є чудовою рослиною, яка прийшла до нас з вологих південноамериканських тропічних широт. Це листяна рослина, що славиться своєю декоративністю, яка у висоту досягає 70-80 сантиметрів.

Інтерес квіткарів до калатеї високий через незвичайне забарвлення її листя, що може бути яскраво-зеленого, бордового кольору, може бути смугастим з прожилками різного кольору. Листя калатеї, яке має м'яку овальну форму, в довжину може досягати разом з черешком до 30 сантиметрів. Різноманітні цятки і смужки створюють враження, що ви бачите перед собою пір'я казкової жар-птиці - настільки різноманітно їх кольорове оформлення.

У період цвітіння калатея викидає своєрідні суцвіття у вигляді колосків, забарвлення яких може коливатися за колірною гамою - квіточки можуть бути як білими, жовтими або жовтогарячими, так і навіть фіолетовими.

Калатея - це рослина, яка вимагає не тільки турботи, але й тепла. Температура в приміщенні з Калатеєю не повинна опускатися нижче 18-20 ° С, повинна триматися приблизно на одному рівні. І ще один важливий момент - постарайтеся не допускати протягів.

Квітка не особливо жалує прямі сонячні промені, тому найкращий варіант для неї - це м'яка півтінь, але при цьому освітлення повинно бути достатнім. У випадку, якщо Калатеї не вистачатиме світла, рослина втратить характерне для неї забарвлення листя - цятки просто зіллються в один розмитий колір. А якщо навпаки, то Калатея може обгоріти на сонці, отримавши коричнево-червоні опіки на листках у вигляді плям.

Навесні і влітку квітка вимагає рясного поливання, але не слід сильно захоплюватися цим у зимовий період. Тільки відстояна і м'яка вода - ось кращий напій для калатеї.

Для нормального життя калатеї необхідний дуже вологе повітря. Ви навряд чи витримаєте рівень вологості до 90%, тому вийдіть з цієї ситуації з гордо піднятою головою і пульверизатором в руках - регулярно обприскуйте м'якою водою листя калатеї. Іноді його можна протирати від пилу губкою. Але ця процедура підійде тільки тим квітам, листя яких не оксамитові, а відрізняються щільною гладкою поверхнею.

Пересаджувати калатею рекомендується раз на рік. Для неї не потрібна особливо глибока ємність. Зверху кореневища калатеї можна встелити вологим мохом - їй це піде тільки на користь.

Розмноження цієї рослини може відбуватися як насінням, так і шляхом ділення кореневищ в період весняної пересадки.