Монстера

Купити монстеру у Чернівцях ви можете у магазинах Квіти-центр. Монстера являється багаторічною ліаною з сімейства ароїдних, що прийшла до нас з Гватемали і Мексики. Рід монстер нараховує близько 30 різних видів. Характерне гладеньке листя окремих видів цієї ліани може досягати в довжину метра, а стебла можуть вирости до 6 метрів. Монстери, які призначені для вирощування в домашніх умовах, ясна річ, до таких величезних розмірів не виростають.

Така рослина, як монстера, цвіте щороку, але для цього їй потрібен належний догляд.

Характерну форму соковите зелене листя цієї рослини набуває лише через деякий час, спочатку вони мають рівні краї, а вже потім, з віком, на них утворюються розсічення і дірочки.

При протягах і під яскравими сонячними променями монстера відчуває себе вкрай незатишно. Для того, що її листя росли пишно, рослині буде достатньо як гарного освітлення, так і затінення. Не варто часто повертати монстеру до сонця. Однак, при постійному знаходженні квітки в тіні її ріст сповільнюється. Як тільки ви побачите, що щільні стебла поступово дерев'яніють, подбайте про спеціальні кілочки - прив'язавши стебла монстери до таких опор, ви вбережете їх від зламання.

У зимові місяці монстері потрібні середні температури - від 12 до 21 градуса. Поливати рослину треба регулярно, але не варто захоплюватися, оскільки через надмірну вологу ви ризикуєте позбавити монстеру її головної прикраси - витонченого листя.

Монстера просто обожнює водні процедури, але сухе повітря вона також може пережити, у неї достатньо терпіння і до надлишкового поливання. Але не грайте з монстерою - якщо ви бачите, що її листя «плаче», слід ненадовго припинити полив. А тоненькі повітряні корені, які з'являються на її стеблах і схожі на нитки, свідчать про те, що вашій підопічній бракує світла або мінералів.

Квітки монстери цікаві по-своєму, вони є світлими качанами, оточеними зеленим покривалом. Цікаво відзначити, що якщо ви є щасливим володарем монстери делікатної, через 10-12 місяців після цвітіння ви отримуєте в подарунок від вашої улюблениці фіолетові супліддя, які можна вживати в їжу. За смаком вони нагадують банан, але варто бути з ними дуже обережним, адже незрілими вони можуть обпекти ротову порожнину.