Фіалка

Фіалка відноситься до рослин однойменного сімейства. Видів фіалки безліч - науцям відомо близько 200 представників цієї чудесної рослини.

Фіалки є компактненьким кущиком з м'яким бархатистим листям овальної форми, з дрібними щербинами або без них по краях. Забарвлення листя може коливатися від світло-зелених до більш насичених темних відтінків.

Квіти фіалки, за які вона так полюбилася квітникарям, невеликі - 2-4 сантиметри в діаметрі, махрові або прості, можуть бути абсолютно різними за кольором - це можуть бути квіточки як класичного фіолетового, так і синього, або навіть червоного і білого, кольору.

Якщо вибирати місце проживання для вашої фіалки, варто врахувати такий момент - фіалка любить світло, але тільки якщо це не прямі сонячні промені. Ідеальним місцем для ніжної фіалки стануть східні і західні вікна. Якщо у вас багато фіалок, підготуйте для них спеціальні стелажі, на яких вони будуть затишно розташовуватися і отримувати достатню кількість світла.

Якщо ви ставите квітку на південній стороні, подбати про невеликий затінок.

Невисокі широкі ємності стануть відмінною «квартирою» для фіалки. Вибирайте розмір горщика відповідно до розміру вашої рослини.

Розмножується фіалка живцюванням - це досить зручний і простий спосіб. Для цього вам потрібно вибрати здоровий і красивий лист з черешком, довжина якого становить 3-4 сантиметри, і обрізати його навскоси. Для того, щоб держак краще вкоренився, його необхідно поставити у воду. Але можна також висаджувати черешок в горщик. Зверніть увагу, що в цьому випадку земля для посадки повинна бути не щільною, а рихлою. Для поливання живця потрібно використовувати теплу воду. В період коренеутворення фіалці необхідний певний режим вологості, тому найкраще накривати її пакетом. При правильному догляді і дотриманні температурного режиму (не менше 21°C), ваша фіалка вкорениться за місяць-два.