Фікус

Фікус у Чернівцях - належить до тих рослин, яким буде радий будь який квітникар.

Ця рослина відноситься до сімейства тутових і прийшла до нас з вологих тропіків Малайзії, Азії та Австралії. Тому відразу будьте готові до того, що ваш фікус вимагатиме багато тепла і вологи, до яких він так звик у себе в рідних краях.

Варто зазначити, що близько півстоліття тому фікуси були надзвичайно популярні як кімнатні рослини. Однак, ця традиція заново відроджується, і фікуси набирають все нової популярності в сучасному житті - адже така рослина чудово впишеться в будь-який інтер'єр.

У природному середовищі фікус може досягати висоти в 40 метрів. Звичайно, кімнатний фікус не виселить вас з квартири, але може дорости до 10 метрів, якщо його не прищипувати, так що будьте уважні.

Характерними для фікусів є товсте масивне листя довгастої овальної форми, з гострим кінчиком, як би підкручене краями вниз. З самого початку свого життя листя фікуса має незвичайне коричнево-рожеве забарвлення, але пізніше воно все-таки стає звичного насиченого зеленого відтінку, в довжину, в деяких випадках, досягаючи і 30 сантиметрів.

Найкраще фікусу буде там, де багато світла, але немає прямих променів сонця, і не буває протягів, так як рослина їх дуже боїться. Фікус не любить, коли його переносять з місця на місце, тому краще всього відразу визначитися, де б його поселити.

Ємності для фікуса потрібно підбирати трохи більше, ніж його коріння, щоб йому «жилося» просторо. У пересадці ця рослина потребує тільки тоді, коли його коренева система не поміщається в горщику. Виберіть для нього горщик діаметром на кілька сантиметрів більше.

Якщо листя фікуса пожовкло або зовсім облетіло - рослину дуже рясно поливають. Пересадіть його в горщик з більш легкою та сухою землею. Якщо листя стає млявим і опускається донизу - трохи підсильте полив, але не перестарайтеся. Не забувайте час від часу протирати м'ясисте листя вологою губкою - фікус не любить пилу.