Цикламен

Така рослина, як цикламен, відноситься до сімейства мірсінових або навіть першоцвітних. Назву свою ця квітка отрималавід грецького слова «киклос», що в перекладі означає коло, окружність, а все тому, що деякі види цикламенів мають саме круглу форму бульб.

Все більшу популярність цикламен з кожним днем ​​завойовує завдяки своєму прекрасному вигляду під час цвітіння. Найбільш поширені сорти цикламена для розведення в кімнаті - це персидський і європейський види. Їх період цвітіння припадає на зиму, коли інші рослини просто спокійно перезимують. 

Ніжні кущики цикламена, утворені листям своєрідної серцеподібної форми, розташовуються на досить довгих (до 30 сантиметрів) черешках. Цікаво зауважити, що листя цієї рослини ніби змальоване тонкою сріблястою в'яззю прожилок.

У період цвітіння цикламен особливо прекрасний. Загострені квітки з трохи хвилястими торочкуватими пелюстками розташовуються на квітконіжках, які підносяться над соковито-зеленим листям. Забарвлення квітів цикламена може бути будь-якого відтінку, починаючи від темно червоного, бордового і закінчуючи насиченим фіолетовим. Також є цикламени, колір яких може бути сліпуче білого кольору.

Період цвітіння цикламена досить довгий, красиві і витончені квіти можуть радувати погляд впродовж трьох з половиною місяців.

Ви можете почути про те, що цикламен - рослина дуже вимоглива, але не варто лякатися заздалегідь і відмовлятися від його чудової компанії. Що б хто не говорив, створити сприятливі умови для цикламена насправді не так вже й складно.
Прохолодне світле приміщення - ось що потрібно цикламену на час цвітіння. Бережіть тільки вашого квітучого друга від сонця. Якщо в місці проживання рослини температура піднімається вище 14 градусів, квітці може стати гірше. Виручити вас може процедура обприскування водою - кожен день, уникаючи попадання води на квіти і паросткову зону.
Поливати цикламен необхідно помірковано, щоб вода не застоювалася в горщику, але і грунт не повинен пересихати.
Якщо ви хочете прибрати пожовкле листя або віджилі своє квіти, не здумайте їх обрізати - вони або обсипляться самі, або легенько відкрутіть їх пальцями, намагаючись нічого при цьому не пошкодити.