Ехмея

Ехмея -  рослина з сімейства бромелієвих, яка переселилася до нас із сонячної Бразилії.

Ехмеї можуть бути найрізноманітнішими, адже їх нараховується близько 170 видів. Цікаво, що листя деяких видів цієї рослини може мати не своєрідні зубчасті краї, а й справжні шипи.

Рослина, яку ви напевно можете зустріти в квітковому магазині - це ехмея смугаста, яка найбільше цінується через свою декоративність. Розцвітаючи, ця рослина утворює округле рожеве суцвіття, яке буде радувати око починаючи з середини літа і закінчуючи початком зими.

У кореня листя ехмеї збирається в довгасту розетку, в середині якої і утворюється квітконіс.

Ехмея вимоглива до навколишнього середовища в плані світла і вологості повітря. Підливати її потрібно воронку, яка утворюється листям, а потім і зрошувати власне землю в горщику. Але робити це потрібно тільки тоді, коли в приміщенні холодно, інакше ехмея може постраждати. Влітку рослину потрібно поливати кожен день і не забувати бризкати її з пульверизатора або ставити під душ. Вода для поливу повинна бути кімнатної температури.

У грунті вода не повинна застоюватися, інакше це надасть згубний вплив на кореневу систему ехмеї. Однак не варто також допускати посухи. Це буде навіть гірше. Кращим варіантом буде помістити вазон ехмеї на гальку, яка буде знаходитися в ємності з водою.

Влітку ехмею можна побалувати свіжим повітрям, виставивши її на балкон. Але робити це потрібно дуже обережно, не допускаючи різких змін температури і уникаючи протягів. Бережіть вашу рослину від прямих сонячних променів.

Для зимового періоду оптимальна температура - не нижче 18 градусів. Якщо ви помітите, що суцвіття ехмеї стає брудно-рожевими, можете бути впевнені - ваш вихованець замерзає.

Процедуру пересадки ехмеї слід проводити раз на рік. Щоб рослина не перекинулася, вибирайте горщик поширше. Щоб уникнути застою рідини, встеліть дно вазона дренажним шаром з битих черепків - так коріння рослини не буде киснути, а навпаки отримає стільки вологи, скільки буде потрібно.

Зверніть увагу, що в перші три дні після пересадки ехмею не можна турбувати - поставте її в затемненне місце і не поливайте протягом цього часу.