Юкка

Юкка являє собою трав'янисту багаторічну рослину з сімейства лілійни з дерев'янистим стеблом і довгими загостреними листками. Юкка - це гостя з Північної та Центральної Америки, яка відрізняється невибагливим характером і чудово підходить для вирощування в домашніх умовах.

При цвітінні юкка викидає висячі стебла, на яких розташовуються великі білі квіти, які за формою нагадують дзвіночки.

Зимувати юкка любить при досить низьких температурах, але важливо, щоб в приміщенні, де вона знаходиться, не було холодніше + 6 ° C. В інший час юкка буде задовольнятися помірним температурним режимом.

Для такої рослини, як юкка, слід вибирати досить світле місце, особливо у зимовий період. Влітку незайвим буде перенести юкку на відкрите повітря - їй це піде тільки на користь.

Що стосується поливання юкки, то поливати її необхідно по мірі висихання земляного верхнього покрова. Уважно стежте за тим, щоб рослина не тонула у воді - в іншому випадку ви ризикуєте знищити кореневу систему юкки. Намагайтеся поливати квітку м'якою водою по колу, щоб не потрапляти в щілини між стовбурами. Взимку поливайте юкку рідше, але стежте, щоб грунт у горщику не пересихав.

Непогано час від часу протирати листя юкки вологою ганчірочкою - це допоможе очистити його від пилу і дозволить їм дихати.

Не варто пересаджувати юкку занадто часто, досить проводити цю процедуру раз в два-три роки. Щоб у коренях не утворювалася гниль, забезпечте рослині хороший шар дренажу в горщику.

Якщо ви хочете подарувати рослину комусь із друзів, то розмножувати юкку найкраще частинами стебла.

Проробляти таку процедуру краще за все навесні і влітку, коли юкка сповнена сил і здоров'я. Для цього стеблинки повинні бути не менше 10 сантиметрів в довжину. Для вкорінення поставте гілочку в ємність з вологим піском.