Камелія

Своїм іменем камелія зобов'язана священику-єзуїту, який займався фармацевтикою і привіз цю рослину до Європи. Звали його Георг Йозеф Камеліус.

Рослин цього виду нараховують близько 80 видів, серед яких як невеликі деревця так і вічнозелені чагарники, батьківщина яких - це тропіки та субтропіки Азії, східного та південно-східного її регіону.

Так за що ж люблять камелію сучасні квіткарі? Це в першу чергу, безсумнівно, витончені суцвіття цієї рослини - адже не дарма камелію називають трояндою без шипів - її білі, блідо-рожеві, рожеві або червоні, прості й махрові квіти привертають особливу увагу. Серед усіх видів цієї рослини варто окремо згадати Камелію японську - її квіти мають особливу форму, не таку, як у інших її родичок.

Важливо, що камелія є найкращою прикрасою для зимового саду, адже тривалий період її цвітіння припадає на час з листопада по травень, тобто цвіте вона протягом всієї зими.

Часом догляд за цією рослиною може здатися складним, але гра, як кажуть, варта свічок - щоб у холодну пору року милуватися чудовим цвітом камелії, потрібно добре постаратися.

Взимку температуру в приміщенні з квіткою потрібно утримувати в районі 10-15 ° С. Важливо регулярно провітрювати кімнату. Що стосується освітлення, камелія любить яскраве світло, але потрібно берегти її від потрапляння прямих променів сонця - необхідно трохи її притіняти. Дотримуйтесь також досить високого рівня вологості повітря. Влітку камелію корисно буде «прогуляти» на балконі або в саду, якщо є така можливість.

Підживлення квітки здійснюється протягом усього року, окрім періоду з липня по кінець серпня. Важливо також і вчасно обмежити полив камелії, оскільки в іншому випадку пагони будуть рости все більше і більше, а квіткові бруньки просто не встигнуть утворитися.