Алоказія

Алоказія відноситься до рослин сімейства ароїдних і представляє собою вічнозелену рослину, яка перекочувала до нас з тропічних лісів.

У народі алоказія більше відома під назвою «слонове вухо».

Ця рослина особливо шанована за незвичайну форму листя - воно щитовидне, овальної форми і має витягнутий гострий кінчик. На листках видно, як проступають прожилки. Красиве різьблене листя вінчають довгі соковиті черешки. Вони потрібні алоказіі для того, щоб виділяти надлишок вологи. Там, де вона спочатку проростала, рясно йшли дощі, і квітка була просто не в змозі поглинати той обсяг води, котрим насичується грунт. Ще алоказія може виступати в якості барометра - напередодні дощу на її листочках з"являються крапельки води.

Цвітіння алоказіі - це нечасте явище, оскільки тільки дорослі її рослини можуть цвісти. Власне суцвіття алоказіі представлено невеликими квіточками. Після запилення з суцвіть можуть утворюватися ягоди, всередині яких знаходиться насіння алоказіі.

Будьте обережні у догляді за цією рослиною, оскільки всі його частини отруйні. Попадання соку алоказіі на слизові оболонки або відкриті ділянки шкіри може досить плачевно позначитися на здоров'ї, тому прийміть заходи для того, щоб діти та домашні тварини не мали жодного доступу до цієї гарної, але підступної квітки.