Кипарис

Рослина кипарис відноситься до однойменного сімейства і являє собою вічнозелену кімнатну культуру.

Це невелике хвойне деревце досить компактних розмірів, яке не займе багато місця у вашій квартирі, але допоможе створити потрібну атмосферу і прикрасити будь-який інтер'єр.

Часто ближче до нового року можна зустріти святкові варіанти кипариса - його гілки часом підстригають таким чином, щоб він був схожий на маленьку ялинку. Саме в новорічні свята кипарис може стати чудовим і вишуканим подарунком. У деяких магазинах рослина може бути оброблеа спеціальним розчином з блискітками для додання йому більшої краси. Але якщо ви хочете, щоб ваш кипарис ріс здоровим і красивим, утримайтеся від покупки блискучого деревця, оскільки для нього ця процедура може бути шкідливою. Якщо вас охоплює непереборне бажання мати ваш кімнатний кипарис замість ялинки, не використовуйте традиційних новорічних іграшок. Найкраще на цей випадок підійдуть різнокольорові гірлянди-дощики і легкі паперові іграшки, щоб кипарису не було важко і він не відчував себе незатишно.

Догляд за кипарисом не становить особливої ​​складності, однак потрібно буде стежити за підтримкою рівня вологості в кімнаті, не допускати протягів і високої температури в зимові місяці. Тобто, в холодну пору року мінімальна температура повітря може бути 5 ° С, а найкраща - це від 8 до 10 ° С. Щоб не нашкодити, розташовуйте вашу рослину подалі від батарей центрального опалення.

Приміщення для кипариса має бути світлим, особливо взимку. При надмірному освітленні його листи можуть пожовтіти і навіть облетіти. А от якщо кипарису навпаки не вистачає світла, він ризикує втратити свою форму, тому що він витягується.

У період з початку весни і до кінця осені рослина має потребу в рясному поливі, яку слід стримати до зими. Однак стежте за тим, щоб земля у вазоні не була мокрою і не пересихала - важливо дотримуватися золотої середини. Зауважте - чим нижче температура приміщення взимку - тим рідше потрібно поливати рослину. Але не варто забувати і про регулярне обприскування.