Клівія

Клівія - це рослина сімейства амарилісових, батьківщиною якого є далека Африка, південний її регіон. Специфічний зовнішній вигляд став основною причиною популярності клівії серед наших квітникарів. Її довгасті стебла темно-зеленого кольору у формі язичків, трохи закручені донизу на краях, зібрані біля коріння в розетку, а сама рослина не має стебла. У період цвітіння, який припадає на ранню весну, клівія викидає високе стебло-цветонос, який вінчає корона-суцвіття, що складається з 10-12 квіточок. Забарвлення квіток клівії може бути різноманітним - як помаранчевих, червоних або жовтих, так навіть кремових відтінків.

Температуру в приміщенні, де мешкає клівія, потрібно підтримувати на помірному рівні, взимку вона не повинна перевищувати 15 ° С, оскільки саме в цей час у рослини протікає період спокою. Кімната повинна бути прохолодною. Обмежте полив клівії в холодні місяці. З весни до осені рослина вимагає рясного і регулярного поливання. Листя рослини потрібно іноді протирати вологою губкою від пилу і зрідка обприскувати.

У плані висвітлення, для цієї рослини найкращим майданчиком буде місце з достатньою кількістю світла, але без доступу прямих сонячних променів. Влітку краще буде поставити клівію на свіже повітря, але знову ж оберігаючи від прямого сонячного світла.

Важливо зазначити, що клівія - трохи примхлива рослина. Вона безсумнівно буде радувати вас своїм розкішним і яскравим цвітом, але тільки якщо ви будете правильно її поливати, а в період спокою їй не буде жарко. Запам'ятайте - чим нижче температура в приміщенні, тим рідше потрібно поливати клівію.

При належному догляді клівії живуть дуже довго, так що окремі екземпляри доживають навіть до сорока років.