Аспленіум

Аспленіум - це папороть з сімейства костенцевих, який характерний своїм широким листям світло-зеленого кольору, зібраним в розетку.

Папороті - це, мабуть, найдавніші рослини на нашій планеті, тому будьте готові до того, що вони будуть у вас дуже швидко рости. При дотриманні правил гарного догляду ваш аспленіум легко досягне 60-100 сантиметрів. Зверніть увагу, що аспленіум також розростається і вшир, а все завдяки тому, що в розетці постійно формуються все нові й нові листки. До речі буде сказати, що ця рослина не особливо любить, коли торкаються до її листя.

Найбільш поширений серед квіткарів такий вид цієї рослини, як аспленіум луковінценосний, для якого характерні яскраво-зелене листя, розташоване на довгих стеблах ялинкою.

У приміщенні, де буде жити ваш аспленіум, не повинно бути навіть натяку на протяг. Ця рослина надзвичайно любить тепло, тому встановіть поруч із ним окремий градусник і стежте за тим, щоб в теплу пору року температура коливалася від 20 до 25 ° С, а взимку не опускалася нижче 18 ° С.

Що стосується фактору освітлення, то там, де знаходиться аспленіум, не повинно бути темно, але й не повинні потрапляти прямі промені сонця. Це має бути досить світле місце, переважно з легкою півтінню.

Поливати аспленіум з весни по осінь потрібно дуже ретельно і рясно, взимку потрібно трохи обмежити полив. Рослина буде вам дуже вдячна, якщо ви замість стандартного поливання будете іноді опускати горшок з ним в широкі ємності з водою. 

Добриво: Підживку проводять 1 раз на місяць з квітня по вересень слабо концентрованим розчином добрив.

Рівень вологості повітря в приміщенні з аспленіумом повинен бути не менше 60%. Інакше його листя може засохнути. Щоб цього уникнути, розташуйте вазон з аспленіум на піддон з гравієм. При поливанні воду лийте як на камінці, так і безпосередньо в горщик.