Афеландра

Афеландра являє собою невисокий компанктний кущик з красивими великими листками у формі серця, які ніби посмуговані жовтими, іноді сріблястими, прожилками.

Найбільшу популярність афеландра завоювала завдяки цвітінню - в цей період у неї утворюються великі квіти жовтого або навіть золотистого кольору, які тримаються досить довго. Але будьте готові до того, що за красиве і пишне цвітіння необхідно буде відплатити рослині якісним доглядом, а вона, треба зізнатися, досить примхлива.

Для нормальної життєдіяльності афеландра вимагає підвищеної вологості повітря, тому як можна частіше обприскуйте її стебла м'якою водою, відстояною або ще краще кип'яченою. Крім того, для підтримки досить вологого середовища можна піти на такий крок - вазон з рослиною опускають в піддон, попередньо заповнений галькою або вологим торфом.

Бережіть Афеландру від прямих сонячних променів, але подбайте про те, щоб вона отримувала достатнє освітлення. Взимку вас прекрасно виручать лампи денного світла, розташовані на відстані 70 сантиметрів від рослини. Це важливо знати - нестача Афеландрі світла відіб'ється на подальшому її цвітінні. Ця квітка страждає від різких змін температур, а на протяг може відреагувати погано - скинувши гарне листяне вбрання.

Примхлива афеландра занадто швидко витрачає вітаміни, тому раз на два тижні вона вимагає підживлення.

Що стосується цвітіння, то в цей період рослина викидає чотиригранні суцвіття у вигляді шишечок. Як тільки вони відцвітуть, негайно видаліть їх, щоб запобігти утворенню насіння - на це афеландра додатково витрачає свої сили.