Бальзамін

Рослина бальзамін відноситься до однойменного сімейства і переселася до нас на батьківщину з тропічних і субтропічних широт  Африки та Азії.

У народі бальзамін більше може бути відомий як «Ванька мокрий». Недотрога - тому що це дуже ніжна рослина після цвітіння утворює невеликі плоди, які після дозрівання, якщо до них доторкнутися, вистрілюють насінням в різні боки. А Ванька мокрий - тому що квітка ця дуже вологолюбна. Якщо ії рідко поливати, вона ніби сумує, опускаючи листя і стебла.

Практично у всіх видів бальзаміну квіти - прості або махрові, можуть бути або однотонні, або двох кольорів відразу, а відтінки їх складають досить велику палітру - це рожеві, лілові, білосніжні квіти, іноді навіть бузкові, червоні або пурпурові.

Така рослина, як бальзамін, дуже любить тепло, взимку найнижча температура повинна бути не нижче 13-15 ° С.

Поливати бальзамін потрібно багато і часто, щоб влітку грунт у горщику не пересихав і завжди залишався вологим, а взимку рекомендується трохи скоротити полив. Але тим не менш стежте за тим, щоб земля не пересихала і залишалася вологою.

Час від часу бальзамін любить, щоб його обприскували. Сухе повітря шкідливе для нього, особливо тоді, коли в квартирі включається центральне опалення. Тому непогано б у піддон, на якому стоїть вазон з бальзамін, насипати гальку або керамзит і залити камінчики водою.