Гіппеаструм

Гіппеаструм - прекрасна рослина для розведення в кімнатних умовах, яка відноситься до сімейства амарилісових.

Це в першу чергу квітка, яка виростає з цибулини і не вимагає особливо складного догляду, достатньо бути уважним до неї. Від справжніх амарилісів гіппеаструм відрізняється тим, що він набагато більший за розмірами, і квіти більше схожі на лілії. Розташовані на довгих квітконосах, вони цвітуть по дві і більше штук, дивляться в різні боки і красиво контрастують з насичено-зеленими довгастими листками-язичками.

Ця цибулинна рослина досить невибаглива у догляді. Цибулини можуть жити і цвісти протягом 20 років, а при гарному догляді рослина може порадувати вас своїми розкішними квітами і два рази на рік. Звичайно ж, саме заради квітів і вирощують гиппеаструм.

Горщик для цієї рослини має бути на три-чотири сантиметри більше самої цибулини, а на дно потрібно укласти дренажний шар. Засипте цибулину землею так, щоб вона наполовину або на третину виглядала над землею. Щоб грунт ущільнився, відразу після посадки полийте вашу квітку, але щоб гіппеаструм прокинувся, не поливайте його надалі, краще всього підживлювати його водою через піддон.

У міру появи листків у гіппеаструма поливайте рослину все частіше і частіше і як тільки видасться квітконіжка, раз на тиждень підгодовуйте вашу квітку. У період цвітіння перенесіть гіппеаструм в більш прохолодне місце - тоді він буде довше цвісти.

Коли рослина відцвіте, зріжте ножицями це стебло, щоб залишилася невисока стрілочка в 2-3 сантиметри, але не забувайте поливати й удобрювати його аж до осені.