Гортензія

Гортензія, яка росте в Азії, Японії та Америці, відноситься до рослин сімейства камнеломкових. Зовні ця рослина - листопадний чагарник, квіти якого розташовуються на кінцях пагонів і зібрані досить великими парасольками, схожими на барвисті новорічні кулі. Квітки гортензії можуть бути білими, а також червоними або блакитними, синіми або рожевими.

Зубчасте листя гортензії в довжину складає близько 10-15 сантиметрів. Цвітіння починається навесні і може тривати аж до осені. На тривалість цвітіння в першу чергу впливають особливості догляду за рослиною.

Взимку тримати гортензію необхідно в темному і досить прохолодному приміщенні, в сухості. Тоді як влітку її можна виносити на повітря, поступово давати звикнути до прямих променів сонця. Пізніше прямо з горщиками можна буде вкопати гортензію в землю і залишити її на вулиці аж до осені.

Для дотримання нормального рівня вологості рослину рекомендується час від часу обприскувати. Влітку під час цвітіння рекомендується підгодовувати гортензію відразу після поливу. Також необхідно удобрювати рослину перед цвітінням, в кінці зими.

Процедура розмноження відбувається шляхом живцювання. Для цього підійдуть молоді пагони біля коріння, які не цвітуть. Для цього помістіть їх в мокрий пісок на два-три тижні і чекайте, поки вони пустять коріння.