Жасмин

Жасмин - це рослина, що прийшла до нас з Аравії та Індії, і відноситься до сімейства маслин. Зовні жасмин - це досить симпатичний чагарник, який має всі властивості ампельних культур, оскільки тонкі його гілки чіпляються за все підряд, особливо красиво виглядають, якщо до них прилаштовані невеликі опори.

Цвіте жасмин дрібними симпатичними квіточками трубчастої форми, які можуть бути як простими, так і махровими. Вирізняються стійким і дуже приємним ароматом. Забарвлення пелюсток жасмину може бути білого, жовтого і навіть рожевого, а також інших ніжних відтінків.

Жасмін, який ви будете вирощувати у себе вдома - це рослина, вимоглива до освітлення, тому для неї потрібно вибирати вікно, в яке буде проникати достатня кількість світла, проте в полуденний час віконце слід трохи притіняти. Для жасмину сприятлива звичайна кімнатна температура, але в зимовий період йому потрібно трохи більше прохолоди і температурний режим у районі 16-18 градусів.

У період, коли жасмин дає молоді пагони, його необхідно підгодовувати добривами раз на два тижні. Але поставтеся до цієї справи з увагою, оскільки пагони можуть занадто сильно розростися, а сама рослина забуде про те, коли вчасно потрібно зацвісти.

Поливати влітку жасмин потрібно часто, також він любить водні процедури у вигляді обприскування. Поливайте його тільки м'якою відстояною водою. А ось в зимову пору року поливати вашу квітку потрібно набагато рідше.

Для розмноження навесні або влітку беруть задерев"янілі у весняний період або молоді (влітку) пагони рослини і укорінюють їх.

Пересаджувати молодий жасмин потрібно раз на рік, а більш дорослі рослини - вже через пару-трійку років.