Кротон

Рослина кротон, яку іноді ще називають кодеум, відноситься до сімейства молочаєвих, характерним для них є виділення молочного соку з місць пошкодження рослини. Вважається, що цей сік загоює рани.

Кротон прийшов у наші широти з далекої Океанії та Азії, і став надзвичайно популярним як декоративна рослина як для дому, так і для офісів.

Найпоширенішим видом кротону є кротон ряболистий. Увагу до нього привертає його оригінальної форми листя - воно може бути і пір'ястими, і схожими на листя лавра, мати різні щербини, ніби вирізані вмілою рукою, або взагалі бути стрічкоподібним і навіть закрученим.

Що стосується забарвлення листя кротона, то воно також досить сильно відрізняється від стандартно-зелених відтінків. Воно має яскраво-жовті, блідо-помаранчеві або навіть червоні прожилки. Молоде листя кротона спочатку просто зелене, але з віком воно химерно змінює свій колір і ніби переливається, починаючи від верхівки і закінчуючи нижніми листками. Якщо на самій маківці буде строкате зелене листя, то на ряд нижче буде вже листя жовтуватого відтінку, за ними йтимуть жовті, рожеві і червоненькі листки, а в самому низу буде розташовуватися густо-червоне листя.

У плані догляду кротон особливих вимог не висуває, але потрібно бути вкрай обережним, щоб не допускати протягів в приміщенні, де він буде жити. Також температура не повинна падати нижче 17оС. Також в кімнаті не повинно бути різких температурних перепадів. Нормальними для кротона будуть 20-21 градус.

Освітлення для нього потрібне гарне, але доступ прямих сонячних променів краще обмежити, так як на листках від нього можуть з'явитися опіки. Однак зауважте - якщо кротону не вистачатиме світла, ви ризикуєте втратити його винятково забарвленне листя.

Навесні і влітку поливати кротон потрібно рясно, так щоб земля висихала тільки на один сантиметр вглиб. У більш холодну пору полив слід стримати. Дотримуйтесь золотої серединини - рослину не можна заливати, але  від нестачі вологи він може сумно опускати листя.