Ноліна

Ноліна - це рослина з сімейства агавових, яке прийшло і прижилося в наших широтах зі своєї батьківщини - сонячної Мексики та південної Америки.

Перше, що потрібно знати, так це те, що ноліна вкрай рідко цвіте в кімнатних умовах, тому її цвітіння не повинно стати вашою першочерговою метою.

Ноліна - це дуже цікава рослина, стовбур якої декілька товстий, який як догори, так і донизу розширюється і за формою нагадує пузату пляшку. Схожості з пальмою ноліні додають зібране в розетку тонке зелене листя, розташоване на верхівці стебла рослини.

Влітку середня температура в квартирі є цілком придатною для такої рослини, як ноліна, але взимку у неї наступає період спокою, тому вона потребує більш низьких температурах - не тепліше 15 градусів, але і не холодніше 10-ти.

Ця рослина потребує досить яскравого світла, але не можна допускати попадання яскравих променів сонця на неї. Як правило, взимку погода дещо похмура, тому недолік світла можна скорегувати за допомогою ламп денного світла, продовжуючи світловий день для ноліни.

Пересадка рослини залежить в першу чергу від ії віку - чим молодше ноліна, тим частіше її потрібно пересаджувати. Для молодих рослин проводимо пересадку кожну весну, а для більш дорослих - через три або навіть чотири роки.

Розмноження цієї рослини також має відбуватися навесні за допомогою бічних відростків.