Пеларгонія

Пеларгонія відноситься до рослин сімейства геранієвих, тому іноді ми можемо почути, як цю квітку називають ще й геранню.

Ця гостя, що прийшла до нас з Південної Африки, вже давно стала постійною мешканкою наших квартир, де облюбувала найсвітліші вікна. Характерним для пеларгонії, яку в народі називають по-доброму «калачики», є її красиве різьблене листя на довгому черешку з сріблястим оксамитовим напиленням, яке володіє стійким пряним ароматом.

У період цвітіння пеларгонія викидає з центру високий і пружний пагін, на якому парасолькою розташовуються квітки, найчастіше рожевого або червоного кольору.

Для росту пеларгонії потрібно підтримувати середню температуру, щоб у зимовий період вона трималася приблизно в районі 13-15 ° C. Влітку непогано виносити пеларгонію на балкон або навіть в сад - оскільки вона любителька свіжого повітря.

Ця квітка потребує освітлення, тому краще всього помістити ії на західному або південному віконці. Якщо пеларгонії не вистачає світла, вона може обсипатися, а цвісти буде не так пишно.

У весняно-літній період потрібно добре поливати рослину, щоб земляний ком був дещо вологим, але заливати її все-таки не варто, бо вона може від цього почорніти. Щоб уникнути цього, пеларгонію потрібно садити в горщик з гарним дренажним шаром. А ось взимку поливайте квітку якомога рідше - приблизно кожні 10 днів. За ці періоди між поливами земля в горщику повинна підсихати.

Крім поливання, додаткового поливу пеларгонія не потребує, для неї не будуть гарною компанією ті рослини, які потрібно регулярно обприскувати. В цілому, уникайте того, щоб вода потрапляла на листя цієї квітки.