Пеперомія

Незвичайна рослина під назвою пеперомія відноситься до сімейства перцевих, і прийшла вона до нас з регіонів Мексики і Південної Америки. Пеперомія (Peperomia) нараховує від 700 до 1000 видів.

Як кімнатна культура можуть рости такі види пеперомії, як ампельні, кущуваті, так і досить великі її види, які потрібно садити у великі вазони або діжки.

Залежно від виду пеперомії, буде змінюватися і забарвлення її листя. У одних рослин це може бути гладке листя насиченого зеленого кольору, в інших можуть бути розпливчасті світлі мазки, треті можуть відрізнятися гарними жовтими смугами, якими буквально поцятковані серцеподібні листи пеперомії. Загалом - це рослина на будь-який смак і навіть колір!

Приміщення для житла пеперомії - тепле, в зимовий період температура не повинна опускатися нижче 16 ° C.

Пеперомія - це досить світлолюбива квітка, яку можна вирощувати в півтіні, захищаючи від прямих променів сонця. Чим світліше забарвлення листя цієї рослини, тим більше йому буде потрібно освітлення. У зимовий період рослині може не вистачати освітлення, оскільки в холодну пору року досить похмуро, тому чим ближче пеперомія буде розташовувана до віконця, тим краще. В іншому випадку листя квітки втратить характерне забарвлення і стане набагато дрібнішим.

З гігієнічних міркувань зрідка протирайте листя вашої пеперомії вологою губкою від пилу. Непогано підійде для цих цілей також обприскування - воно, крім того, допоможе підтримати нормальний рівень вологості.

Що стосується поливу, то на відміну від теплої пори року, коли потрібно рясно і регулярно зрошувати грунт під рослиною, взимку поливайте його якомога рідше, щоб між поливами земля могла трошки підсохнути.