Плющ

Така невибаглива і оригінальне рослина як плющ (Hedera) в наших краях найчастіше зустрічається в кімнатному садівництві. Це досить незвичайна і витончена прикраса для будь-якого інтер'єру.

Плющ - рослина, яка найкраще підходить для вирощування в якості ампельної культури, так, щоб його пагони з гарними зірчастими листям спадали красивою хвилею до низу, або змійкою повзли по спеціальних опорах, створюючи химерну живу в'язь.

У догляді плющ не є особливо вимогливим. Найскладнішим може виявитися дотримання досить прохолодного температурного режиму в зимовий період. Варто зазначити, що полив в цей час потрібно дещо обмежити, адже якщо вода застоюється в корінні, це згубно впливає на рослину, коренева система слабшає і може почати загнивати, а на листках плюща може завестися такий шкідник, як павутинний кліщ. Тому забезпечте вашого улюбленця досить світлим містечком для проживання, але нехай там обов'язково буде прохолодно. Або штучно підвищуйте вологість - обприскуйте рослину.

Прямі сонячні промені дуже шкодять плющу. Що характерно, в тіні йому теж не місце, тому що в цьому випадку його листя може втратити особливе розфарбування. Якщо на рослині з'являються зелені пагони - негайно видаляйте їх.

Поливати в теплу пору плющ рекомендується своєчасно, судячи по тому, як підсихає грунт у вазоні. Кожного тижня для нормального розвитку ваш плющ потребує підгодівлі.

Пересаджувати більш молоді особини плюща необхідно щороку, для більш дорослих цю процедуру можна проводити набагато рідше - раз в два або навіть три роки.

Для розмноження плюща застосовуйте живцювання, для цього зелені живці укорінюються у воді або поживному субстраті.