Пуансеттія - Різдвяна зірка

Пуансеттія, або як її ще називають, Різдвяна зірка, є однією з найкрасивіших рослин, яку можна зустріти в кімнатному садку. Ії незвичайна зовнішність у момент привертає до себе увагу і не може залишити байдужим нікого - як квіткарів, так і просто цінителів прекрасного.

Не дарма пуансеттія називається віфлеємської зіркою - адже зацвітає вона, як правило, найчастіше напередодні цього великого свята. Адже згідно з біблійними переказами, у нічному небі над Віфлеємом загорілася яскрава зірка, яка стала дороговказом для мудрих волхвів і привела їх зі Сходу до того місця, де з'явився на світ Син Божий.

У науці пуансеттія частіше зустрічається під назвою еуфорбія, або молочай найпрекрасніший. Найпрекрасніший - не те слово! Це листяна рослина представлена пишною розеткою гостренького зеленого листя, в центрі якої розпускається яскраво-червона зірка-суцвіття, пелюстки якої в точності повторюють форму листя. Споглядати пуансетію в такому її квітучому вигляді - одне задоволення.

Якщо ви купили квітучу пуансетію і бажаєте, щоб вона радувала вас своїм цвітом протягом усіх різдвяних свят, потрібно визначитися з її місцем проживання. Для цього потрібно вибрати сонячне віконце, де вдень буде близько 20 градусів, а вночі температура не повинна опускатися нижче 16 градусів.

Коли пуансетія відцвіте, не поспішайте її викидати, адже вона не загинула, а просто таким чином, скинувши листя,  підготувалася до сплячки. Для того, щоб вона і через рік так само пишно зацвіла, тримайте її в період спокою в прохолодному приміщенні при температурі в районі 15 градусів, не вище і поливайте зрідка, не допускаючи, щоб земля під нею повністю висихала.