Міні троянда

Вирощувати таку культуру, як троянда, може тільки дуже уважна і терпляча людина, тому будьте готові до тих примх, які висуватиме ця примхлива красуня з сімейства розоцвітих - Rosaceae.

Роза по натурі одинак ​​і вимагає простору, тому, щоб уникнути пошкодження рослини різними шкідниками, не варто заводити для неї близьких сусідів. Для троянди важливо створити особливий мікроклімат, який потрібно ретельно і уважно підтримувати, інакше довше року ця тендітна рослина у вас не проіснує, цвітіння ії буде недовгим або бутони взагалі не зав'яжуться. Щоб коріння троянди дихало, розпушуйте верхній шар грунту в горщику за допомогою дерев'яної палички.

А тепер трохи докладніше про догляд за трояндою.

Для рози краще всього вибирати південно-західні і південно-східні вікна, оскільки там для рослини освітлення буде в самий раз. Влітку з південного боку троянді може бути дуже жарко, і тоді вона занадто швидко відцвіте. Але можна вийти з положення таким чином - разом з горщиком прикопати вашу троянду в землю в саду. Тоді троянда зможе витримати навіть прямі промені сонця.

Судячи з того, що влітку троянда добре себе почуває на відкритому повітрі, можна розміщувати її в цей період на балконі або поряд з відкритим віконцем. Свіжість - ось що троянда просто обожнює. Тому, як тільки припиняються холоди, починайте поступово привчати вашу улюбленицю до провітрювання.

Що стосується вологи, то троянду іноді краще недопоїти, ніж перепоїти. Рясного поливання рослина вимагає з початком росту листя навесні та на протязі всього літа, і поливати ії треба так, щоб земля ні в якому разі не була сирою, але й не пересихала. Для цього краще підійде м'яка вода кімнатної температури або навіть трошки підігріта, яку відстоювали більше доби. Полив холодною водою може стати для троянди справжнім шоком. Із закінченням цвітіння полив слід скорочувати.

Від двох до трьох разів на день троянду рекомендують обприскувати, особливо це стосується жаркої пори року.