Сурфінія

Сурфінія відноситься до петуній і є рослиною, вирощуваною в якості ампельних культур. Від класичної петунії сурфінія відрізняється тим, що вона росте довгими пагонами-батогами, тягнеться, а перша являє собою такий собі кущик.

У першу чергу квіткарі віддають перевагу сурфінії тому, що це - перш за все неповторної краси квітка в період цвітіння. Коли ця рослина цвіте, від живої гірлянди в підвісних вазонах просто неможливо відвести погляд.

Сурфінія володіє безліччю бічних пагонів, які з часом опускаються вниз. Щоб вона сформувала хороший і красивий кущ, а потім пишно зацвіла, слід дотримуватися особливих правил догляду, які не кожному будуть під силу.

Для того, щоб створити належні умови проживання сурфінії, потрібно визначитися з розміром горщика - він повинен бути досить широким. Полив потрібен помірний, у міру необхідності, але от про що ніколи не варто забувати при вирощуванні сурфінії, так це про підгодівлю. Без неї ця рослина стає неслухняною.

Для більшої кущистості сурфінію необхідно прищипувати на початковій стадії росту пагонів. Однак візьміть до уваги, що кожен раз, прищипуючи пагон, що відріс приблизно до 20 сантиметрів у довжину, ви відкладаєте цвітіння цієї рослини приблизно на два з половиною тижні. Також можна прищипувати вашу сурфінію в кінці літа - з метою омолодити рослину.

Розмножувати сурфінію потрібно за допомогою процедури живцювання. Займаються цим, як правило, в період з останніх днів літа аж до листопада, щоб підготувати черешки на зиму-весну.