Строманта

Строманта - це рослина сімейства марантових, яку іноді можна сплутати з Калатеєю, адже навіть деякі ботаніки не виділяють її як окремий вид, що прийшов в ніші широти з тропічних країв Америки.

Найпоширенішим видом цієї рослини, який можна вирощувати як кімнатну культуру, є строманта криваво-червона. Рослина ця може сягати метра в довжину, ії довгасті і дещо загострені листки довжиною до 30 сантиметрів можуть бути смугастими або плямистими. Також характерними для цього виду строманти є черешки листя глибоко-червоного кольору.

Строманта є теплолюбною рослиною, тому влітку для неї нормальна температура - в рамках 20-30 градусів, а зиму найкраще рослина переживає при режимі від 18 до 20 градусів зі знаком плюс. Протягів ця квітка не любить, так само як і холоду, розташовуйте ії так, щоб вона ні в якому разі не торкалась листям холодних шибок.

Освітлення строманта також вимагає хорошого, оскільки через нестачу світла може постраждати оригінальний візерунок її листя. У жаркий полудень трохи варто притіняти вікно, а в інший час рослина добре буде відчувати себе при достатньо яскравому світлі.

Навесні, коли ви пересаджує строманту, можете розділити її на кілька частин. Для цього новим рослинам потрібно дати вкоренитися, посадивши їх у горщики із землею, помістити в тепле містечко і тримати під поліетиленовою плівкою.