Стефанотіс

Стефанотіс - це дуже красива рослина, яка відноситься до сімейства ластовневих, і в природі існує близько 15 ії видів.

Це вічнозелена ліана, яка прибула до нас з Мадагаскару. У довжину стефанотіс може досягати 5-6 метрів, але це не страшно, оскільки рослина повзе і в'ється. Для неї можна встановити спеціальні мости-опори, надаючи тим самим рослині різноманітну химерну форму.

Листя цієї квітки овальне, гладке і злегка загострене на кінцях, темно-зеленого кольору. У період цвітіння стефанотіс викидає пазушні щитки, де може бути від 8 до 10 красивих воронкоподібних квіток. Після закінчення цвітіння на місці квіток утворюються довгасті ягоди, схожі зовні на манго, які дозрівають протягом 9 місяців. Усередині плоду знаходяться легке й пухнасте насіння, яке можна буде використовувати для розмноження. Тільки дуже важливо стежити, щоб після дозрівання цей плід не луснув, інакше насіння може розлетітися по кімнаті. Для цього пов'яжіть навколо нього невеликий мішечок з панчішної тканини.

Стефанотіс прекрасно витримує звичайну кімнатну температуру, але взимку слід стежити, щоб в приміщенні з рослиною було трохи прохолодно, але не менше +10 ° С.

Сонячне світло надзвичайно корисне для цієї рослини, проте чим ближче до літа, намагайтеся створювати легку півтінь для стефанотіса, щоб він не обпік листя від полуденного сонця, якщо живе на південному вікні.

Поливати рослину потрібно не дуже часто. У перервах між поливами стежте, щоб земля підсихала. У зимовий період слід полив обмежувати. І запам'ятайте - краще менше, але краще - не давайте грунту в горщику зайвої вологи.

А ось що стосується вологості повітря, тут все йде по-іншому. М'яку відстояну воду, яку ви використовуйте для поливання, наберіть у пульверизатор і обприскуйте рослину. Ще непогано було б підливати воду в піддон під горщиком. Якщо ви взялися за пересадку рослини, не лякайтеся, якщо виявите тканину, обгорнуту навколо коренів стефанотіс. Ця тканина називається таблетка і шкоди корінню не завдасть.