Хлорофітум

Хлорофітум - рослина з сімейства лілійних. В роду цієї рослини налічується близько двох з половиною сотень видів, а перекочувала ця квітка до нас із західних і південних регіонів Африки.

Зовнішній вигляд хлорофітума визначається тим, що насамперед це трав'яниста багаторічна рослина, яка культивується як амбельна культура. У висоту квітка може досягати 80 сантиметрів, його довге - до 40 сантиметрів - листя-стрілки зеленого кольору має білі або жовтуваті смуги, що розділяють уздовж лист на рівні половинки.

Коли хлорофітум цвіте, він викидає з центру своїй розетки довгі квітконіжки, які підкручуються до кінців і як би спускаються вниз. На цих ніжках розташовуються дрібні білі зірочки квітів у кількості п'яти-шести штук. Цвіте хлорофітум круглий рік, і після цвітіння на кінцях квітконіжки утворюються маленькі рослини зі своїми листами і повітряними коренями. Ніжку можна зрізати, а квітку добре укоренити і посадити в окремий горщик.

Одним з безсумнівно відмінних властивостей володіє хлорофітум. Він швидко очищає повітря і нейтралізує шкідливе випромінювання, тому краще всього розташовувати квіти хлорофітума біля комп'ютера або на кухні. Виглядає він чудово як у вазоні, так і в підвісному горщику, та й догляд за цією рослиною особливих труднощів не складе навіть початківцям квітникарям.

Гарне освітлення - одне з основних умов утримання хлорофітума. Однак обмежте попадання на нього прямих променів сонця для уникнення появи на листках плям. Температура, яку любить ця рослина - від 10 до 18 градусів, тобто до тепла він особливих вимог не висуває.

Бережіть хлорофітум від протягів, але влітку він буде непогано себе почувати на свіжому повітрі, наприклад, на балконі.

Під час росту і цвітіння рекомендується посилювати полив. Взимку, щоб уникати сухості, обприскуйте ваш хлорофітум. Підгодовувати його рекомендується під час утворення розеток, приблизно раз у два тижні.