Хризантема

Кімнатна хризантема відноситься до сімейства складноцвітих і є багаторічною рослиною, яка славиться своєю красою у період цвітіння.

Зустрічаються такі сорти хризантем, у яких особливо цікаве забарвлення квіток, пелюстки можуть бути білі, рожеві, пурпурні, також кислотно-жовтого або полум'яного-червоного кольору. Серцевина може відрізнятися за кольором, що створює ще більший контраст і лише підкреслює декоративність цієї рослини. На фото - сорти Анастасія уайт та Анастасія грін.

Рослини в домашніх умовах ростуть невисокі, досягаючи 30 сантиметрів в висоту. Щоб рослина мала більше кущів і ставала пишнішою, рекомендується прищипувати або підрізати пагони.

Температурний режим для хризантеми слід створювати особливий - в кімнаті не повинно бути жарче 18 градусів, у іншому випадку ви ризикуєте недовго милуватися прекрасним цвітінням цієї рослини, бутони можуть навіть засохнути, а листя пожовтіє.

По закінченню цвітіння, хризантему рекомендується обрізати і помістити в більш холодну кімнату, де температура не перевищуватиме трьох градусів.

По весні хризантема вимагає пересадки, адже саме тоді починається активний ріст молодих пагонів. Перенесіть вашу рослину туди, де буде тепліше, і не забудьте про те, що хризантема потребує цей час регулярного поливу, а також підгодівлі раз на два тижні. При укороченні, перед періодом спокою, слід знати, що якщо занадто підрізати стебла, нові пагони можуть рости голими, і цвісти ваша хризантема не буде так пишно, як минулого разу.

Коли навесні температура на вулиці стає прийнятною, хризантему можна з успіхом переселити на балкон, де вона може жити або до сезону цвітіння, або до того, як восени знову похолодає.

Якщо на квітці зав'язалося занадто багато бутонів, то частину з них можна буде видалити - тоді квітки, які залишаться, будуть більшими і пишнішими, і взагалі, хризантема може зацвісти набагато швидше.

Поливати хризантему рекомендується рясно, з настанням холодів полив обмежити. Берегти від прямих сонячних променів.