Цикас

Цикас - саговник або сагова пальма. Ці рослини росли на землі ще в мезозойську еру і є ровесниками динозаврів.

До речі, для оформлення офісу цикас підійде найкраще - прекрасно впишеться в будь-який, навіть самий строгий, інтер'єр.

Зовні цикас нагадує пальми, яким не є навіть далеким родичем, а все через те, що його стовбур з часом дерев'яніє, а листя росте досить широким. У кімнатних умовах рослина зазвичай досягає 60-70 сантиметрів. При зростанні дає близько одного листа на рік.

Температурний режим для цикаса потрібен такий, щоб влітку температура була в районі 15-25 градусів, а взимку не опускалася нижче 15 градусів.

Цикас вимагає дуже яскравого освітлення, але не варто допускати потрапляння прямих сонячних променів.

Поливати вашу рослину необхідно регулярно, але постійно стежити за тим, щоб земля трохи підсихала, але не втрачала вологи. Взимку поливати квітку потрібно набагато рідше.

Для підтримки вологості необхідно якомога частіше обприскувати цикас теплою водою. Зрошувати при цьому потрібно не тільки листя, але і сам стовбур рослини.

Що стосується пересадки, то рослина цього не потребує, робити це можна виключно в рідкісних випадках - якщо руйнується вазон, наприклад, або ще за якихось форс-мажорних обставин.

Процедура розмноження цикаса вкрай складна, в домашніх умовах це надзвичайно важко виконати, тому, якщо ви хочете новий цикас, - рушайте за ним у квітковий магазин Квіти-центр в Чернівцях.