Диффенбахія

Диффенбахія являє собою вічнозелений кущ, який складається з соковитого пружного стебла, на якому розташоване щільне листя овальної форми, пофарбоване в зелений колір, іноді зі світлими жовтуватими цятками.

Чагарник з сімейства ароїдних, яким і є диффенбахія, переселився в нашу місцевість з Бразилії. Рослини цього роду нараховують близько 30 різновидів.

Деякі з видів диффенбахії досить високі - вони можуть рости до 2 метрів, а листя разом з черешками досягає в довжину 40 сантиметрів. Саме листя досить м'ясисте, міцне.

Іноді диффенбахію називають квіткою-фонтаном. Воно й не дивно, адже завдяки характерному зафарбуванню листя - світлі жовті або червоненькі плямки на яскраво-зеленому фоні - створюється справжній ефект бризків. За красою своєї диффенбахію можна порівняти ще з іскристими салютами - листя рослини трохи хвилясте, насиченого кольору, і чим вам не святковий феєрверк у себе вдома?

Потрібно знати, що в домашньому квітнику у вас диффенбахія навряд чи зацвіте, і воно на краще. При кольороутворенні ви можете спостерігати, як зав'язуються бліді качани, оточені зеленуватим покривалом. Самі по собі вони досить непоказні, тому особливого ​​естетичного значення вони не несуть. Тим більше, що в період цвітіння у диффенбахії зазвичай опадає листя, і щоб цього уникнути, при утворенні суцвіть, відразу ж видаляйте їх.

Диффенбахія любить поніжитися в теплі, тому якщо стовпчик вашого кімнатного термометра опуститься нижче 10оС, листя рослини пожовкне і вона ризикує загинути. Не допускайте цього і бережіть вашу диффенбахію.

Поливати квітку найкраще таким чином - просто підливати кімнатної температури воду в піддон під вазоном. Влітку не забувайте якомога частіше обприскувати листя диффенбахії, а взимку намагайтеся не перевантажувати рослину поливанням - робіть процедури в помірних кількостях і тоді, коли це необхідно.

Щоб взимку листя диффенбахії не пожовкло і не обсипалося, підсильте трохи освітлення, направляючи на рослину світло лампи.

Розмножувати диффенбахію не складно. Для цього потрібно взяти черешки з верхівки або зі стебла і навесні посадити у вологий пісок або в спеціальний гумус, де й тримати їх при температурі 20-25 оС, поки вони не пустять коріння. Найкраще для розмноження підійдуть ті рослини, які живуть уже досить довго і втратили свою форму. Тому для вкорінення відмінно підійдуть живці, зрізані з верхівки цієї диффенбахії.