Кактус

Величезною популярністю користується така рослина, як кактус. Оскільки кактус відноситься до сукулентів, це дає йому ряд переваг в порівнянні з іншими видами кімнатних рослин.

Погодьтеся - адже ми любимо кактуси не тільки за їх екзотичну зовнішність, колючки і квіти, а й за добрий і чуйний характер, оскільки кактуси, як відомо, невибагливі у догляді, не вередують і володіють незвичайною стійкістю до сухого повітря, нестачі вологи і мінеральних речовин.

Тому, якщо ви тільки на самому початку вашої кар'єри квіткаря - почніть з кактусів, у вас безсумнівно все вийде.

Як ви уже згадувалися, кактус не є вибагливим у догляді. Його досить час від часу поливати, але не часто, а також стежити за тим, щоб земля була досить пухкою. Взимку взагалі не поливайте ваш кактус.

Варто зазначити, що кактуси дуже люблять сонце, при достатньому освітленні вони й ростуть краще, і швидше зацвітуть.
Ніщо не приносить такого задоволення, як довгоочікувана квітка кактуса, адже окремі сорти можуть цвісти як раз на десять років, так і раз на рік, а може вийти і так, що ви зовсім не дочекаєтеся їх цвітіння. Панікувати завчасно не варто, тут все залежить в першу чергу від особливостей самого кактуса. Тому варто заздалегідь підготуватися - запитайте у флориста, у якого ви купували квітку, як довго вам доведеться чекати, перш ніж кактус викине свою квітку. Це може відбутися через рік або навіть більше. Але в будь-якому випадку, коли ваш кактус зацвіте, ось побачите, вашому щастю не буде меж.

Залежно від сорту також коливається і час, скільки ви будете милуватися вашим квітучим кактусом. Деякі рослини можуть цвісти протягом декількох тижнів, а окремі «особистості» можуть викинути цвіт всього на пару годин. Після цвітіння кактус зав'язує невеликий плід самих різних форм і розмірів, в якому при дозріванні утворюється насіння.

Спостерігайте за рослиною - у період росту вона особливо потребує поливу. У періоди ж спокою варто обмежити полив, а ще краще - на якийсь час утриматися від нього.

Розмножувати кактуси можна як за допомогою насіння, так і живцюванням.