Кімнатний лимон

Кімнатний лимон відноситься до сімейства рутових і являє собою вічнозелений чагарник.

Ви будете раді отримати в подарунок лимон, тому що він цвіте кілька разів протягом року і квіти його мають досить приємний ніжний аромат. Яскраві і тугі плоди зав'язуються на гілках не нижче четвертого ряду зверху, які називаються плодушки (такі коротенькі гілочки). Цікаво, що плід лимона, який дозрів, на гілках рослини може перебувати до двох років. Спочатку він насичено жовтий, потім зеленіє, і після цього може знову «перефарбуватися» в жовтий колір, на цей раз вже з золотистим відтінком.

Лимон як кімнатна рослина, в порівнянні з грунтовим, значно ніжніший. Його шкірка набагато тонше, а запах взагалі вартий окремої розмови.

Світло і тепло - ось що вкрай необхідно лимону. Температура повітря на момент, коли лимон викидає квітки, власне цвіте і зав'язує плоди, повинна бути середньою, а температура грунту не повина виходити за межі 15-18 градусів. Взимку лимон потрібно тримати в приміщенні, куди проникає достатня кількість світла, але температура не повинна бути вище 12 градусів, інакше в потрібний момент рослина не зможе зав'язати плоди.

Зміна клімату також досить яскраво відображається на лимоні. Якщо ви хочете винести лимон на вулицю, то ризикуєте залишити свого улюбленця "голим" - з "переляку" лимон може пожовтіти і скинути все листя і навіть плоди, а на наступний рік, навіть зміцнівши, він може не принести жодного плоду.

Лимон живе за своїми окремими правилами, тому потрібно уникати тривалого освітлення, адже його розпорядок передбачає короткий світловий день. Тому цю рослину рекомендується притіняти у весняний та літній період, тоді лимон не піде в зростання різання і подарує хороший урожай якраз вчасно.

У теплу пору року лимон любить щедрий полив - зрошувати його слід раз на день, а іноді навіть двічі, теплою водою. Для зими йому вистачить і одного-двох разів на тиждень, але воду потрібно брати теж теплу. Слідкуйте, щоб грунт під деревцем не пересихав, але й не потопав у волозі. Зверніть увагу, що полив потрібно скоротити приблизно з жовтня, а щоб волога в горщику не застоювалася, прорихлюйте за допомогою дерев'яної палички верхній шар грунту.

Щоб уникнути нападу різних шкідників, підтримуйте в приміщенні з лимоном вологість повітря не нижче 60-70%, і він буде вам за це безмежно вдячний, от побачите.