Кімнатні пальми

Кімнатні пальми відносяться до однойменного сімейства рослин. Це декоративно-листяні рослини, які широко використовуються для декорування приміщень та просто для задоволення тих, хто любить займатися квітами у будинку.
Рідними краями для пальм є тропічні і субтропічні широти, де ці рослини можуть виростати до неймовірних розмірів - що вже казати, якщо тільки листя в довжину може досягати 17 метрів, а ширина його при цьому становить приблизно 2 метри. На щастя, домашні пальми досить повільно ростуть у кімнатних умовах, тому нехай такі розміри вас не лякають.

Існують різні види пальм, які діляться на два основних типи за формою листя - це веєролистні і перолистні пальми. Серед найбільш поширених видів пальм в домашньому саду найчастіше можна зустріти хамедореї.

Оскільки спочатку на своїй батьківщині пальми росли як вгору, так і вшир без будь-яких обмежень, то у них залишилася звичка приживатися тільки в просторих приміщеннях. Тому бажано буде поселити пальмочку в залі або вітальні - хай їй нічого не заважає. Непогано буде виглядати пальма і в просторому холі офісу. Подбайте тільки про те, щоб їй діставалося достатньо світла.

Стосовно освітлення варто зауважити, що пальма любить погрітися, але потрапляння прямих сонячних променів варто все-таки побоюватися. Нехай житло для пальми буде світлим, а якщо сонечко все ж пробивається помилуватися тропічною гостею - повісьте на віконце тонку прозору фіранку, такого затінення буде достатньо. Але ні в якому разі не дозволяйте пальмі постійно перебувати в темряві.

Пальма хоч і любить свіжість, але не переносить протягів, тому ретельно оберігайте її від холодного повітря і стежте, щоб взимку в приміщенні температура була завжди на нормальному рівні. Не ставте вазони з пальмою на підлогу або підвіконня, якщо ті холодні (наприклад, кам'яні або з мармуру).

Пальма дуже любить полив, влітку зрошувати грунт у вазоні потрібно практично кожен день, але при цьому він не повинен бути сирим, тільки вологим. У холодні місяці полив рекомендується скоротити і поливати рослину лише в міру потреби, а ще краще - бризкати з пульверизатора. Для цього потрібно брати тільки м'яку відстояну воду, яка повинна бути теплою. Зверніть увагу - кропити листя пальми потрібно з обох сторін.

Так як пальми зазвичай довго оговтуються від пересадки, то проводити цю процедуру слід шляхом перевалки в більш простору ємність з хорошим дренажем раз на 3-4 роки.

Фінікова пальма (канарська пальма):

Пальма Арека: