Каланхое

Каланхое відноситься до сукулентів сімейства товстолистих і прийшло до нас з теплих тропічних країн південних регіонів Африки і Мадагаскару.

У домашньому квітникарстві люблять і поважають каланхое не стільки через його декоративної цінності, а як ліки на всі випадки життя.

Ця рослина з м'ясистим, повним вологи глянцевим листами з зубчиками по краях. Ви можете спостерігати за тим, як на цих самих зубчиках утворюються дрібні-дрібні вушка з повітряними корінцями - це так звані «дітки» каланхое, за допомогою яких можна з легкістю завести нову рослину цього виду.

Температура для росту каланхое повинна бути помірною, триматися приблизно на одному і тому ж рівні. Взимку температура не повинна падати нижче 8 градусів і підніматися вище 12 градусів, оскільки для каланхое холодні місяці - це період спокою. Часто поливати каланхое в цей час не рекомендується, краще за все це робити лише раз на місяць.

Влітку не буде зайвим винести каланхое на балкон або, якщо є така можливість, у сад.

Каланхое потребує постійного достатнього освітлення. Однак, якщо ви поселили його на південному віконці, захистіть його від жарких полуденних променів легкої півтінню.

Взагалі полив каланхое повинен бути помірним, з осені його потрібно скоротити, а взимку, як уже було сказано, поливати рослину потрібно вкрай рідко.

Починаючи останніми днями весни і приблизно до середини липня каланхое потрібно десь раз на місяць підгодовувати спеціальними добривами, які призначені саме для сукулентів.

Сухе повітря не може нашкодити каланхое, проте зрідка варто проводити обприскування, воно буде далеко не зайвим як засіб для очищення листя рослини від пилу.