Кампанула

Кампанула відноситься до сімейства дзвоникових і перекочувала в наші широти з Середземномор'я. Ви напевно чули про такі рослини, як кімнатний дзвіночок, так от - це і є кампанула рівнолистна.
Варто відзначити, що всього на земній кулі існує приблизно три сотні видів кампанули. Але для розведення в домашніх умовах підійдуть тільки ті, які можна вирощувати в кашпо або підвісних кошиках.

Отже, що ж собою являє кампанула? Це багаторічна трав'яниста рослина, яка, як правило, дуже компактна і невисока - всього 15 сантиметрів у висоту. Листя кампанули має серцеподібну форму, із зубчиками по краях, і розташоване на довгих черешках. Стебла кампанули досить гнучкі, повзучі. Суцвіття, завдяки яким кампанула придбала таку популярність, - це дрібні дзвіночки білого або світло-блакитного кольору. Кожна квітка має п'ять пелюсток і в діаметрі досягає трьох з половиною сантиметрів.

Що стосується умов проживання для кампанули у вашому кімнатному садку, то їй у зимовий період необхідно досить прохолодне приміщення, температура в якому буде варіюватися від 12 до 14 ° С. Кампанула любить яскраве світло, але якщо вона живе у вас на південному вікні, від прямих сонячних променів її необхідно трохи притіняти. Зверніть також увагу, що нестача світла позначається на зовнішньому вигляді рослини - пагони її тягнуться, між листям збільшується відстань і кампанула буде вже не такою гарною, як раніше.

Влітку грунт біля коріння рослини повинен бути трохи вологим - стежте за цим і частіше поливайте, а ось взимку у кампанули настає період спокою, тому полив на цей час рекомендується скоротити. Щоденне обприскування - це та процедура, до якої ваша кампанула буде небайдужа. Щороку пересаджуйте вашу улюбленицю в інший вазон і міняйте грунт, за що вона буде вам дуже вдячна.