Алое

Характерними для алое є форма розетки, до якої зібрані м'ясисті соковиті листки мечевидной форми з зубцями-шипами по краях. Хоча можуть траплятися й такі сорти, у яких ці самі зубчики можуть бути відсутні.

Листя алое має соковиту м'якоть, яка є справжнім сховищем вологи і багатьох корисних речовин. У період цвітіння алое викидає невеликі трубчасті квіточки, які розташовуються на довгому стеблі-квітконосі. Квіти можуть бути білого або червоного кольору, а також помаранчевого і жовтого.

Для місця проживання алое краще вибирати південні вікна, оскільки воно дуже любить світло, але при виході із зимової сплячки слід потроху привчати його до світла, інакше ви ризикуєте отримати сонячні опіки на ніжних листках вашого вихованця.

На зимовий період, коли наступає так званий період спокою і квітка ніби засинає, світло не так важливе. Але можна врахувати той факт, що якщо подовжити світловий день алое за допомогою лампи в зимові місяці, влітку воно віддячить вам пишним цвітінням і ростом.

Влітку алое можна виносити на балкон, але потрібно бути уважним, щоб можливий дощ чи вітер не нашкодили рослині. При отриманні достатнього освітлення алое росте гарним, з темним листям. У занадто затіненому приміщенні листки бліднуть і витягуються.